Výměna zámků ve vchodových dveřích

20. 01. 27
Vytvořeno: 31 říjen 2015

     V měsíci říjnu musely být vyměněny zámky ve vchodových dveřích. V Nýřanské 4 byl jeden ze zámků již neopravitelný a zbylé tři zámky byly ve velmi opotřebeném stavu. Vlivy byly dva: bezdomovci a vandalové, kteří se snaží dostat ve večerních hodinách do domu, aby mohli páchat škody na našem majetku.. Tím druhým vlivem bylo ničení nás držitelů klíčů. Tahání za klíč při otevírání dveří místo za madlo poničil tyto zámky tak, že jeden byl již neopravitelný. Dalším vlivem pak podle zámečníka jsou klíče, které si lidé nechávali sami přidělávat a nebyly vyřezány přesně nebo byly vyřezány do profilu podobného a nikoliv totožného s originálem.

     Jednou z variant bylo zámky nechat udělat ve stejné kvalitě nové a přenastavit na stejné klíče, které máme všichni doma. Tím by se vše brzy opakovalo za rok nebo dva znovu. Nové zámky jsou nyní v mnohem vyšší kvalitě, klíče jsou z tvrdšího materiálu s plnějším profilem a hlavně nejsou přidělatelné bez karty. Díky zásobě klíčů není zapotřebí je přidělávat nikde jinde a stačí kontaktovat výbor. Každý dostane strojově vyřezaný klíč podle originálu v hodnotě 80,-Kč.

    Klíče byly již obyvatelům vyměněny. Nejspravedlivější systém, který jsme nalezli ve zkušenostech na serverech zabývajících se společenstvím vlastníků a v našem okolí na sídlišti, je počet osob hlášených na byt. Tyto osoby totiž nejvíce využívají vchodové dveře (a ničí zámky) a pokud si někdo nechá přidělat klíče pro širší okruh příbuzných, je čistě na něm a musí za tento nadstandard zaplatit.  Spravedlivější metoda neexistuje díky například rozdílným metrům čtverečním v bytech čtyř velikostí, které ve Společenství máme. 

zpět nahoru