Info č.6 (17.2.2020)

20. 03. 14
Vytvořeno: 14 březen 2020

pro nájemníky a majitele bytů Nýřanská 2, 4 v Plzni

Poslední občasník vyšel před necelými sedmi lety. V době revitalizace a krátce po ní bylo hodně novinek a změn. Nyní se nám toho ale v domě děje tolik a někdo by mohl nabýt dojmu, že výbor nic nedělá. Rád Vám shrnu novinky posledních dní a měsíců. Z nástěnky v Nýřanské 2 nám informace trvale někdo odstraňuje a většinou tam nevydrží ani 24 hodin.

A nyní těch několik důležitých informací. 

 • Klíče od kontejnerů – Vložky zámků v kontejnerech dosloužily! Výbor se rozhodl pro jednoduchou výměnu. Aby se ušetřil další klíč a Vy jste mohli ten starý klíč od kontejnerů z kroužků odstranit, rozhodli jsme se sjednotit je se zámky od domu. I přes instalaci čipů před rokem jsou všechny čtyři dveře vybaveny původní FABkou, pro případ selhání elektroniky! Nastavení nových zámků bylo provedeno podle bezpečnostní karty. Díky tomu jsou všechny tři zámky velmi těsné k dříve používaným klíčům. I přes důkladné několikanásobné promazání některé starší klíče drhnou, nejdou zasunout do zámku a s některými nejde otočit. Pokud to je případ Vašich klíčů, jsme připraveni Vám ho zdarma upravit zámečníkem, nebo vyměnit. Nebudeme však měnit původní klíče, které byly v těch kontejnerech do 22.12.2019. Vyměníme pouze takové klíče, které Vám fungují do dveří od domu a nefungují do kontejnerů, jestliže nepůjdou klíče upravit. Termín výměny si prosím domluvte mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
 • Nové webové stránky www.2n4.cz - budou spuštěny každým dnem. Budou splňovat podmínky Evropské směrnice o ochraně osobních údajů, tzv. GDPR. Zároveň budou aktualizovány o nové výpisy z účtů, zápisy ze shromáždění a také výsledky revizí. Citlivé informace budou umístěny do části stránek, která se objeví až po přihlášení. Navíc tam najdete další informace, které jsou určené pouze pro majitele bytů. Každý majitel dostane vlastní přihlašovací údaje, které si po prvním přihlášení bude moci změnit (heslo doporučuji změnit určitě).
 • Úklid domuFirma, která zajišťovala úklid v našem domě (Jan Pytlík) se „nepohodla“ se svojí pracovnicí. Došlo tak ke změně a nastoupila nová uklízečka. Místo pravidelného úklidu v pátek uklízela pokaždé v jiný den, a ještě ne tak, jak jsme byli zvyklí. Denně jsme odpovídali na dotaz, kdy bude uklizeno. Zároveň jsme dostali nabídku od původní pracovnice pana Pytlíka. Nabídla stejnou cenu jen bez DPH, které platit nemusí. Řešili jsme s ní jako výbor pouze možnost její náhrady v případě nemoci. V tomto bodě se nám záruky dostalo, proto jsme přistoupili k výpovědi smlouvy s panem Pytlíkem. Zajistili jsme tak od ledna úklid původní osoby a zároveň ušetřili DPH. (Smlouva s ní bude uveřejněna na nových stránkách v sekci přístupné pouze majitelům bytů.)
 • Schody před Nýřanskou 2 – kontaktovali jsme firmu Dukral-stavby s.r.o., která prováděla revitalizaci našeho domu. Vzhledem k tomu, že jsou schody i celý dům mimo pětiletou záruku. Kontaktovali jsme několik dalších stavebních firem. Nikdo o tak malou zakázku v době ekonomického růstu a velké poptávky po stavebních firmách neměl zájem. Vše tak bude řešeno dále na jaře po oteplení. Nabídku na opravu jsme již dostali od pana Basarskyiho z Nýřanské 2, který je schopen a připraven opravu zvládnout.
 • DVB-T2 – dne 4.2.2020 proběhl převod signálu z DVB-T na DVB-2. Tato změna se týká pouze těch, kteří využívají společnou anténu, kterou máme na střeše. Nevztahuje se to na O2, ItExpres, UPC a další provozovatele televizního vysílání! Změnu v nastavení jsme provedli na anténě a ve skřínce, která je umístěná ve strojovně výtahu, s dostatečným předstihem. Díky tomu je ze strany SVJ povinnost splněna. Nyní je nutné přeladit kanály. Pokud by byl u starších televizí problém, musí být koupena buď nová televize, nebo set-top-box. Volba je na Vás.
 • Graffiti na omítce domu – na západním štítu nám dům hyzdí sprejerské umění o přibližných rozměrech 1x2 metry. Díky pojistce u ČPP je tohle dílo i oceněno na 20092 Kč. Naše spoluúčast byla minimální – 1000 Kč. Zbylých 19.092 jsme obdrželi na účet. Odstranění na základě předloženého rozpočtu (nátěrem barvou a akrylátovou penetrací STO) provede malíř Petr Kraft bydlící v Nýřanské 4. Práce bude rovněž provedena za lepšího počasí během jara za nabídkovou cenu 8551 Kč.
 • Klíče od nakládky výtahů – při nakládce, vykládce, stěhování nepřemáhejte fotobuňku výtahu tím, že před ní občas něčím zamáváte. Nebo jí něčím přelepíte. Obě kabiny jsou vybaveny zámky a klíče od obou výtahů najdete v osmém patře u předsedy společenství, u mě. Pokud mě nezastihnete doma, tak se ozvěte na telefon nebo mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a předání klíče určitě zvládneme. Volejte a pište s předstihem. Druhý klíč v Nýřanské 2 najdete u Mgr. Petra Buršíka – 7. patro (byt č. 21). U Nýřanské 4 je druhý klíč také v 7. patře u Luboše Šnajdra (byt č. 21).
 • Cedulka „Nevhazujte letáky“ a změna jména na schránky – Chcete-li změnit jméno na schránce a zvonku, napište na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Chcete „ozdobit“ schránku samolepkou, která by měla zabránit vhození letáků, pište si o ní na stejný mail. Brzy budou schránky ozdobeny novými samolepkami, které budou na schránky nalepeny v den, kdy budou dokončeny webové stránky našeho domu. Jde nám o udržení pořádku a jisté jednotnosti i v tomto směru, aby náš dům nepůsobil jako cirkusové šapitó.
  VY, CO NEMÁTE A NECHCETE NA SCHRÁNCE SAMOLEPKU, SI NOSTE REKLAMNÍ TISKOVINY DOMŮ !!!  
 • Nástrahy pro psy – Na podzim se našly pod okny Nýřanské 4 vedle vchodu návnady, které měly za cíl zranit nebo rovnou usmrtit pejsky. Nemusí to být nikdo z našeho domu a pejskaři si to zvládli říct už během podzimu. Přesto, buďte všichni opatrní na psy a poučte pro jistotu i děti. Vše bylo předáno městské policii k šetření. Pokud by někdo viděl podezřelé osoby, které kolem domu cokoliv pohazují, volejte ihned městskou policii - 156.
 • „Bordel“ kolem a uvnitř domu – Přes zářijový úklid máme opět kolem domu nedopalky, vatové tyčinky a další nepořádek volně poletující z balkónů! Když pominu pytle s odpadky u popelnic díky změně zámku (viz. bod 1), tak se nám nepořádek kolem domu objevuje permanentně. Kdo vyhazuje vatové tyčinky z Nýřanské 2 pod balkony vedle vchodu, jsme už zjistili a majitele bytu upozornili. Zúžili jsme i okruh lidí, kteří pod garsonkami v Nýřanské 4 a na opačné straně pod balkóny 3+1 vyhazují nedopalky cigaret. Podobně jsme zredukovali plivače na zrcadlo v Nýřanské 4 na obyvatele dvou pater. U lidí, vyhazující letáky pod schránky jsme na tom podobně. Bohužel by bylo jednodušší, kdyby v domě žili inteligentní lidé, kteří by po sobě dokázali uklidit a nepořádek nedělali! Ostatní by pak po nich nemuseli na brigádách uklízet. Výbor tu není od toho, aby ukazoval na nepořádné lidi. Nebaví nás to! Snažíme se jen udržet pořádek v domě a kolem něj.       
 • Vrtání do fasády – Místa pro satelit jsou čtvercová místa, kam se dá satelit připevnit. Neobsahuje polystyren a je tam pod omítkou tvrdý materiál, který satelit udrží. Pokud tento prostor nebudete moct najít poklepáním, kontaktujte výbor opět na mail. Domluvíme se a přijdeme Vám místo ukázat. Při zasklívání balkonu nebo při jakémkoliv jiném vrtání buďte obezřetní a pro jistotu kontaktujte výbor na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Parapety jsou rovněž majetkem SVJ (splácíme je v úvěru), prosím nevrtejte do nich truhlíky. Protečením vody kolem šroubů pod ochranný obal domu by mohlo dojít k velmi vážnému porušení celé struktury zateplovacího systému. Podle nového občanského zákoníku by dokonce cokoliv, co mění vzhled domu, mělo schválit shromáždění SVJ většinovým hlasováním.
 • Zvonky, osvětlení – Pokud něco nefunguje, pište to na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. U osvětlení to dokážeme v případě žárovky opravit celkem rychle. Také Vám můžeme dát žárovku a vyměníte jí sami. U zvonků je to složitější. A pokud napíšete na nástěnku anonym bez podpisu s textem „nefungují zvonky, opravte je“, tak opravdu nevíme, komu zvonek nefunguje. V tomto konkrétním případu, který nám na nástěnce visel před Vánocemi, jsme zkusili několik bytů v Nýřanské 4 a všude zvonek fungoval. Takže prosím o konkrétnost a žádné anonymy. Každý obyvatel v domě má své jméno a umí se podepsat.
zpět nahoru